responsywne-strony-internetowe

Responsywne strony internetowe i ich silniki

Obecnie stworzenie swojej własnej strony internetowej jest proste ponieważ istnieje wiele ciekawych i prostych skryptów umożliwiających tworzenie stron internetowych Białystok. Na rynku istnieją zarówno skrypty przeznaczone do budowy stron blogowych, sklepów internetowych czy też prostych wizytówek. Gwarancją wyboru takich prostych i popularnych skryptów jest fakt, że dzięki nim bez problemu mogą powstać responsywne strony internetowe. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych i najbardziej popularnych skryptów do tworzenia stron.

Wordpress

Jest to skrypt początkowo przeznaczony głównie do tworzenia stron blogowych, jednak dzięki swojej popularności został bardzo mocno rozbudowany i obecnie można jego podstawie stworzyć praktycznie dowolne strony internetowe. Obecnie bardzo dużą popularność zyskują kafelkowe strony www, które są bardzo czytelne jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Właśnie dzięki temu takie strony zyskują bardzo dużo. Dodatkową zaletą systemu tworzenia stron Wordpress jest fakt, że jest bardzo prosty i z całą pewnością każdy jest w stanie sobie z nim poradzić. Dodatkowo istnieje wiele wtyczek znacznie rozszerzających możliwości tego systemu. W związku z tym na Wordpressie da się zrobić wszystko co tylko sobie zamarzy.

Joomla

Jest to system w pewnym stopniu konkurencyjny do Wordspressa jednak w założeniach był adresowany głównie do osób chcących stworzyć różnego rodzaju portale. Owszem znajduje się tu system różnego rodzaju modułów i dodatków, jednak sama Joomla jest systemem bardziej skomplikowanym i często wybieranym przez osoby, które tworzenie stron www Białystok realizują zawodowo i od dłuższego czasu i rozwijały się wraz z systemem Joomla. System ten rozwijał się na bazie większego brata czyli systemu Drupal.

Drupal

Można napisać, że system ten jest rozszerzoną wersją systemu Joomla. Posiada on ogromne możliwości, jednak jeśli chodzi o intuicyjność to pozostawia całkiem sporo do życzenia. W związku z tym tworzenie stron na jego podstawie warto zostawić specjalistom, którzy posiadają spore doświadczenie. Owszem na podstawie tego systemu można zrobić naprawdę wiele, w tym responsywne strony internetowe. Jednak jego wykorzystanie jest najbardziej problematyczne z pośród tych 3 rozwiązań.

Dodatkowo do najbardziej popularnych skryptów, na których stawia się również sklepy internetowe, które są również stronami internetowymi zaliczyć trzeba PrestaShop. Ponadto różnego rodzaju rozwiązania dostarczane w modelu SAS czy też strony tworzone w oparciu o HTML. To ostatnie rozwiązanie często stosowane jest w przypadku prostych wizytówek, które nigdy nie muszą być rozbudowywane, ani zmienianie.